Kredyt gotówkowy

kredyt gotówkowyKredyty gotówkowe w ostatnim czasie są popularną formą pozyskiwania środków na:

  • zakupy,
  • inwestycje,
  • nieprzewidziane wydatki,
  • inne kwestie, które wymagają od nas posiadania pewnej kwoty pieniędzy, której akurat nie mamy.

Banki w ostatnim czasie kładą ogromny nacisk na promocję kredytów gotówkowych. Reklamy prześcigają się w przekonywaniu, ze to ich forma jest najlepsza. Niektóre banki wymyślają chwytliwe promocje i kampanie, aby tylko klient przyszedł po kredyt gotówkowy. Czy naprawdę warto?

Czy warto brać kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy pomaga nie tylko w sytuacji, gdy szybko potrzebujemy gotówki. To także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy na przykład poprawić naszą zdolność kredytową na przyszłość.

Wielu ludzi korzysta z kredytów hipotecznych. Przy kwotach rzędu kilkuset tysięcy złotych, warto mieć jak najniższą marżę, a jak obniżyć marżę? Między innymi dzięki odpowiedniej zdolności kredytowej. Jednym z elementów, który wpływa na naszą zdolność, jest fakt zaciągnięcia kredytu gotówkowego w przeszłości, który to kredyt spłaciliśmy w terminie, bez żadnych problemów, spóźnień itd., to automatycznie bank zwiększa naszą zdolność kredytową.

Czy kredyty gotówkowe są drogie?

Ta forma pożyczania pieniędzy jest zazwyczaj tańsza niż na przykład kredyty pozabankowe. Dlaczego tak jest? Ponieważ banki są liderami jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Mają dostęp do dużej liczby danych, dlatego są w stanie stwierdzić jakie ryzyko podejmują, pożyczając nam pieniądze.

Sprawdzają BIK, BIG, KRD i wiele innych instytucji. Na tej podstawie obliczają naszą zdolność kredytową.

Firmy pożyczkowe zazwyczaj maja droższą ofertę, jednak kij ma dwa końce. W firmie pożyczkowej otrzymamy pożyczkę jeśli jesteśmy dłużnikami, natomiast w banku, wystarczy że mamy problem ze spłacaniem abonamentu telefonicznego i już możemy napotkać problemy na udzielenie kredytu gotówkowego.

Na co można wziąć kredyt gotówkowy?

Obecnie na dowolny cel – banki nie weryfikują tego na co chcesz przeznaczyć pieniądze. Nikt nie będzie Cię o to pytał ani nikt nie będzie tego weryfikował. Kwoty od kilkuset złotych, do kilku tysięcy złotych – taki kredyt można zaciągnąć w formie kredytu gotówkowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *