Kredyt konsolidacyjny

konsolidacja kredytówCzym jest kredyt konsolidacyjny i po co się go zaciąga?

Najprościej wyjaśnić to na przykładzie. A zatem jeśli masz kredyt lub kredyty (w dwóch oddzielnych bankach) i zaczynasz stwierdzać, że nie radzisz sobie z ich spłacaniem, to możesz połączyć je w jeden kredyt (skonsolidować), a także wydłużyć okres kredytowania, co zmniejszy miesięczną ratę pożyczki.

Kredyt konsolidacyjny zamienia raty w jedną

To szczególnie wygodne rozwiązanie dla kredytobiorcy, który ma dwa lub więcej zobowiązań. Obecnie musi płacić dwie raty, dwa oprocentowania i prawdopodobnie dwa razy w miesiącu jest zmuszony do poniesienia kosztów. Są także dłużnicy, którzy mają na głowie kilka kredytów i dodatkowo są to różne rodzaje kredytów, jak:

  • – kredyt gotówkowy,
  • – kredyt samochodowy,
  • – kredyt hipoteczny,

Dzięki konsolidacji tych kredytów, można złączyć je jakoby w jeden kredyt z jedną miesięczną ratą.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny, podejmujemy go na całkiem nowych warunkach. Możemy otrzymać korzystniejsze oprocentowanie. Tym samym bank spłaca nasze wcześniejsze zobowiązania i od teraz spłacamy ratę tylko w tym jednym banku.

Gdzie zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne zaciąga się w bankach. Owszem – powstało wiele parabanków, które udzielają pożyczek na podobieństwo kredytów konsolidacyjnych na zasadzie: firma pożyczkowa spłaca Twój kredyt, a Ty spłacasz firmie pożyczkowej zaciągniętą właśnie pożyczkę. Jednak najkorzystniejszą ofertę otrzymamy w bankach. Jednak w przypadku trafienia na listę dłużników, np. do BIK, BIG, KRD czy innej, możemy mieć problemy z otrzymaniem kredytu. W takiej sytuacji pozostają firmy pozabankowe.

Kredyt konsolidacyjny przez internet

Czy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny przez internet?

Owszem – jest taka możliwość. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek o kredyt konsolidacyjny, a następnie czekać na kontakt ze strony przedstawiciela banku. Jeśli Twój wniosek przejdzie pozytywną weryfikację, prawdopodobnie doradca zaproponuje Ci spotkanie w celu ustalenia dalszych szczegółów.

Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny przez internet?

Po pierwsze – to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wychodzenia z domu (przynajmniej na etapie poszukiwania kredytu). Po drugie – mamy wiele ofert kredytów konsolidacyjnych pod ręką. Wystarczy wybrać te które nas interesują, a następnie z nich wyłonić ten w którym złożymy wniosek.

A zatem zapoznaj się z zestawieniami kredytów na naszej stronie – być może znajdziesz dla siebie korzystną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *