Kredyt mieszkaniowy

kredyt mieszkaniowyCzy wiesz, że obecnie prawie 70% młodych ludzi zaciąga kredyt mieszkaniowy przy zakupie swojego pierwszego mieszkania? Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż przy zarobkach w wysokości średniej krajowej, musielibyśmy zbierać na nasz pierwszy dom, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.

Wynajmowanie mieszkania nie ma większego sensu, gdyż płacimy pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na ratę swojego kredytu, który z miesiąca na miesiąc przybliża nas do spłacenia mieszkania i bycia jego 100% właścicielem.

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

W dużym uproszczeniu – jest to forma finansowania naszej nieruchomości:

– domu,

– mieszkania,

– działki na budowę domu.

Bank daje nam kilkaset tysięcy kredytu, rozbija nam go na raty (powiedzmy na 15 lat), dlatego z miesiąca na miesiąc możemy zakupić nasze mieszkanie, a kredyt spłacamy w dogodnych ratach. Bank wyliczy nam takie raty (na podstawie naszej zdolności kredytowej), które będziemy w stanie spłacić (im też zależy na tym, żeby kredyt był spłacany swobodnie i bezproblemowo).

Gdzie szukać kredytu mieszkaniowego?

Warto zacząć swoje poszukiwania od internetu. Dlaczego? Otóż w tradycyjnej formie, musisz udać się do banku (a właściwie banków, gdyż nikt nie wybiera oferty kredytu hipotecznego w ciągu jednego spotkania), następnie każdemu przedstawicielowi po kolei przedstawić naszą sytuację, przedstawić cel kredytu i zapoznać się z tymi wszystkimi wytycznymi banku.

W przypadku internetu, wystarczy że rzucimy okiem na kilka zestawień i rankingów, a następnie sprawdzimy który bank ma najniższą marżę, oprocentowanie i ogólne warunki (rata miesięczna, koszt kredytu itd.).

Wtedy możemy wybrać tę ofertę, która wyda nam się najkorzystniejsza.

Tu znajdziesz najlepsze kredyty mieszkaniowe

Jeśli interesuje Cię kredyt mieszkaniowy, przejrzyj dokładnie naszą stronę. Staramy się dostarczać wymierne i praktyczne zestawienia, porównywarki i opinie na temat poszczególnych ofert kredytów mieszkaniowych. Masz pewność, że bierzemy pod uwagę tylko sprawdzone i zaufane banki, dlatego jeśli chcesz, wybierz ofertę dla siebie, wypełnij krótki wniosek i automatycznie wyślij go przez internet, a następnie oczekuj kontaktu z przedstawicielem bankowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *